Na UW działamy od października 2010 roku. Zajmujemy się badaniem gier i zabaw w kontekście ich potencjału edukacyjnego, zapoznajemy się z formami ludycznymi (np. grami planszowymi, miejskimi, RPG i LARP'ami, historią zabawek), realizujemy także własne projekty.

Sami sprawdźcie, czym baciarnia różni się od zwykłych herbaciarni. Ale to kwestia tego, czy wystarczy Wam samo rozmawianie, picie, jedzenie i granie, czy wolicie jak u nas: rajdać, kirzyć, szamać i szpilać.*

Powyższy opis wskazuje na to jak interesującym miejscem jest Baciarnia Dzieła Zebrane, które każdy gracz powinien poznać i zaznaczyć je na mapie Warszawy. Ta herbaciarnia to niezwykle klimatyczny lokal znajdujący się w podziemiach Kościoła p.w. Św. Augustyna na ul. Nowolipki 18. Wystarczy wejść od ul. Dzielnej, zejść po schodach i znajdujemy się w XIX wiecznych ceglanych piwnicach, wśród różnych „zebranych” mebli. W miejscu, w którym można napić się pysznej herbaty, zjeść domowe ciasto, obejrzeć ciekawy film oraz – co dla nas jest niezwykle istotne – zagrać w jedną z licznych gier planszowych. Myślę, że każdy znajdzie wśród dostępnej tutaj kolekcji gier interesujący tytuł, do których niewątpliwie należą:

  • Carcassonne + dodatki: Karczmy i Katedry, Księżniczka i Smok, Wieża;

  • Osadnicy z Catanu + dodatek Miasta i Rycerze;

  • Puerto Rico;

  • Scrabble;

  • Mali Powstańcy;

  • Wilki i owce;

  • i wiele innychlista gier dostępna jest na stronie http://baciarnia.pl/gry.php

Zasady gier przystępnie wytłumaczą nam osoby prowadzące Baciarnię. Jest to miejsce, do którego można przynieść również swoje gry i bez żadnych przeszkód w nie zagrać.

Jedynym minusem jaki dostrzegam rzadkie godziny otwarcia: piątek, sobota 18.30-23.00, niedziela 20.30-23.00 oraz dosyć niska temperatura. :)

Baciarnia jest miejscem, do którego na pewno warto się wybrać. Nie tylko po to, żeby zagrać, ale również odpocząć od gwaru wielkiego miasta. Więcej informacji o tym miejscu znajdziecie na stronie: http://baciarnia.pl/*
http://baciarnia.pl/idee.php

Autorką artykułu jest Prezez MKN Ludus Joanna Szymańska


Etykiety:

0 Responses so far.

Prześlij komentarz