Na UW działamy od października 2010 roku. Zajmujemy się badaniem gier i zabaw w kontekście ich potencjału edukacyjnego, zapoznajemy się z formami ludycznymi (np. grami planszowymi, miejskimi, RPG i LARP'ami, historią zabawek), realizujemy także własne projekty.

Witajcie! Ostatnio cierpię na chroniczny brak czasu i wszystko robię z opóźnieniem. Tak też będzie z dodaniem tej notki... Obsuwa - 30 dni - dziś mija dokładnie miesiąc od dnia w której się odbyła - nic tylko pogratulować znakomitej organizacji czasu! Dlatego bardzo Was wszystkich przepraszam!

Niemniej jednak, czas się znalazł, chęci pozostały a ja bardzo chciałam Wam wszystkim opowiedzieć o fantastycznej grze miejskiej w której mieliśmy okazję brać udział! Jej autorem jest nieoceniony Krzysztof Bielecki, który wraz z zespołem tajnych agentów zapewnił nam godzinę ostrego główkowania, ale i biegania po centrum Warszawy. Zebraliśmy się punkt 17:00 pod Rotundą. Każdy z uczestników wiedział, że jeżeli chce wygrać, czeka go ostra rywalizacja. Tak więc Krzysztof Bielecki zginął w gąszczu rąk sięgających do niego po upragnioną Kartę Gry. I wiecie co? Najgorsza była pierwsza zagadka! Mieliśmy problemy, żeby zrozumieć o jakie miejsce w PKiN chodzi. Drugim dość ekhmm... trudnym zadaniem był "Domofon". Chodziło w nim o to, by zsumować numery mieszkań ze starego, nie działającego już domofonu. Trudność polegała na tym, że brama była zamknięta, a zza krat niemożliwym było odczytanie liczb znajdujących się przy przyciskach domofonu. Mogę tylko powiedzieć, że dzwonienie po wszystkich mieszkaniam po kolei się opłaciło ;)

Ale co ja Wam będę psuć zabawę - dostaniecie ode mnie 2 linki - jeden z arkuszem gry, a drugi z odpowiedziami zamieszczonymi przez samego Krzysztofa Bieleckiego na jego stronie.

1. hq.jpg
2. http://projekty.semp.pl/

Mogę Wam tylko powiedzieć, że warto, naprawdę warto brać udział w jego grach! Co prawda, sama po raz pierwszy to zrobiłam, ale członkowie Koła LUDUS wykazują się większym doświadczeniem w tej kwestii. Dzięki ich dobrym radom, udało nam się zająć 1 i 2 miejsce (ex aequo z wieloma innymi osobami). Co więcej, Bielecki bardzo twórczo podchodzi do tworzenia swoich gier. A tu postawił na różnorodność! Od zagadek w postaci wierszy, przez krzyżówkę, pismo lustrzane i zdjęcia budynków, aż po kod 2D. Sami widzicie - dla każdego coś miłego! Śledźcie nas na facebooku, a na pewno dowiecie się o następnej Grze Miejskiej... :)

Etykiety:

0 Responses so far.

Prześlij komentarz